Aksigorta’dan Yeni Bir Müşteri Hizmet Modeli

0

Hasar sürecinin hızla tamamlanmasını sağlayan Aksigorta Bireysel Hasar Danışmanlığı Modeli, müşterinin 444 27 27 numaralı Aksigorta Hasar İletişim Merkezi’ni aramasının hemen ardından devreye giriyor.

aksigorta-manset

Müşterinin çağrısı direk olarak hasar danışmanları tarafından karşılanarak müşterinin talebi veya önerisi kayıt altına alınıyor ve kendisine ne zaman dönüş yapılacağına dair bilgi veriliyor. Çağrıyı alan Aksigorta Bireysel Hasar Danışmanı sürecin devamında konunun içeriğine göre tüm kaynaklarla iletişim kurup çözüm sağlıyor ve müşteriye çözüme ilişkin bilgilendirmeyi de yine bizzat kendisi yapıyor.

 

ŞİKAYET SAYISI AZALDI, ÇÖZÜM SÜRELERİ KISALDI

 

Aksigorta Bireysel Hasar Danışmanlığı Modeli ile müşterilerin, uzman desteğine ve bilgilendirilmeye en fazla ihtiyaç duyduğu hasar sürecinde; ilgili kişiye ulaşamamanın, farklı kişilere aynı konuyu defalarca anlatmak zorunluluğunun ve bilgilendirme konusundaki belirsizliklerin tamamen ortadan kaldırıldığını belirten Aksigorta Hasar ve Operasyon Genel Müdür Yardımcısı Ayhan Dayoğlu, şunları söyledi:  “Şirketlere ulaşmak için müşterilerin en sık kullandıkları kanalların başında çağrı merkezleri geliyor. Müşteriler, çağrı merkezlerini aradıklarında sürekli bir başkasına aktarılmadan konusunda uzman tek bir müşteri temsilcisi tarafından en kısa sürede talebinin karşılanmasını istiyor. Aksigorta olarak biz de olumlu müşteri deneyimleri yaratmak ve müşterilerimize her zaman için kolay, erişilebilir ve yalın bir sigortacılık anlayışı sunmak amacıyla “Aksigorta Bireysel Hasar Danışmanlığı Modeli” uygulamasını başlattık. Aksigorta Bireysel Hasar Danışmanlığı Modeli’nin devreye girmesiyle birlikte müşterilerden gelen teşekkür mesajlarının sayısı hızla arttı. Buna ek olarak tekrarlanan çağrı adetleri yüzde 40 düştüğü gibi çözüme ulaştırma süremiz de iki kat hızlandı”

Share.

About Author

Leave A Reply