Atos Türkiye’de Cüneyt Uslu Dönemi Başlıyor

0

Atos Türkiye’de görev değişimi yaşanıyor. Cüneyt Uslu, Atos Türkiye CEO’luk görevini 1 Aralık 2016’da devralacak.

Görev süresi dolan Ahmet Doğan koltuğunu Cüneyt Uslu’ya devrediyor. Ağustos 2015’te Atos Türkiye CEO’luğuna atanan Ahmet Doğan, görevi süresince şirkete yeni bir yön vererek Türkiye’deki büyüme ivmesine katkı sağladı. Şirketin gelecek stratejisinin belirlenmesinde önemli bir rol oynayan Doğan, Atos’un özellikle kamu projelerinde öne çıkmasında etkili oldu. Doğan’nın katkılarıyla Atos’un globaldeki gücünü daha etkin bir şekilde ülkemize taşıyan Atos Türkiye, şirketlere ve kamu kuruluşlarına katma değer yaratacak hizmet ve çözümler sunmayı sürdürüyor. Ahmet Doğan’ın görevini Aralık başında devralacak Cüneyt Uslu’yla, Atos Türkiye özellikle kamu alanında etkili olmaya devam ederek büyümeye devam edecek.

Cüneyt Uslu, “Olimpiyatlar gibi dev bir operasyonun tüm IT altyapısını yöneten ve tüm dünyada satın almalarla gücüne güç katan Atos’ta böyle büyük bir sorumluluk almaktan mutluluk duyuyorum” açıklamasını yaptı.

“Türkiye, Atos dünyasında ayrıcalıklı bir yere sahip” diyen Uslu, “Özellikle Atos Türkiye tarafından yönetilen NATO projelerini, Türk Cumhuriyetleri’nde hayata geçirdiğimiz projeleri ve kamu alanında gerçekleştirdiğimiz projeleri göz önünde bulundurduğumuzda, Türkiye operasyonu büyük sorumluluk gerektiren önemli bir görev” dedi.

“Önümüzdeki dönemde, çağrı merkezi operasyonunda görev alan müşteri temsilcileriyle birlikte yaklaşık 1700 kişilik ekibimizle, başta kamu olmak üzere tüm sektörlerde önemli projelere imza atacağımıza inanıyorum” diyen Uslu, Atos Türkiye olarak çalışan mutluluğunu ön planda tutmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Cüneyt Uslu Kimdir?

Cüneyt Uslu, IT alanında 15 yılı aşkın tecrübesiyle sektörün yakından tanıdığı bir isim. Lisans eğitimini, Doğu Akdeniz Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü’nde tamamlayan Uslu, kariyerine Accenture’ın Zürih ve Londra ofislerinde başladı. Bu şirkette 11 yıl boyunca çeşitli pozisyonlarda yöneticilik yapan Uslu, 2012-2015 yılları arasında IBM Global Business Services bünyesinde, “Uygulama Yönetim Servisleri Ülke Lideri” ve “Finansal Servisler Ülke Lideri” gibi görevlerde bulundu. 2015’ten bu yana “Danışmanlık ve Entegrasyon Ülke Lideri” olarak Atos Türkiye’de kariyerini sürdüren Cüneyt Uslu, 1 Aralık 2016 tarihinden itibaren Atos Türkiye’nin CEO’su olarak görevine devam edecek.atos_c__neyt_uslu-1

Share.

About Author

Leave A Reply