CALLPEX’İN YENİ GMY’Sİ TUNA BALİÇ

0

Daha önce Callpex’te satış pazarlama direktörü olarak görev alan Tuna Baliç, Callpex’in yeni Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Callpex-Tuna Balic thumb

 

Çağrı merkezi ve müşteri hizmetleri alanının öncü ve lider firması Callpex, Tuna Baliç’i yeni Genel Müdür Yardımcısı olarak atadı.

 

Tuna Baliç, daha önce firma bünyesinde satış pazarlama direktörü olarak görev alıyordu. Callpex’teki görevinden önce CMC’de Outbound Operasyonlar Direktör Yardımcısı olarak büyük ölçekli operasyonların sorumluluğunu da üstlenen Baliç, çağrı merkezi sektörüne 2000 yılında adım attığı Demirbank’ın daha sonra HSBC tarafından satın alınmasıyla birlikte HSBC Bank’ta sırasıyla Şube Koordinasyon, Satış Yönetimi ve Operasyon birimlerinde yönetici olarak çalıştı.

 

Yeni göreviyle ilgili yaptığı açıklamada çağrı merkezi sektörünün son yıllarda hızla büyüyerek Türkiye için stratejik sektörlerden birisi haline geldiğini söyleyen ve toplam pazar büyüklüğünün 1,8 milyar Doları geride bıraktığına dikkat çeken Callpex’in yeni Genel Müdür Yardımcısı Tuna Baliç “Callpex’te Outbound Operasyonlar Direktörü ve satış pazarlama direktörü olarak görev aldığım süre zarfında, şirketimiz dış kaynak hizmet alanına yönelerek büyümesini hız kesmeden sürdürmeyi başardı. Önümüzdeki dönemde de stratejik hedeflere yönelerek hızla büyüyen Türkiye çağrı merkezi pazarında şirketimizin öncü ve lider pozisyonunu pekiştireceğiz,” dedi.

 

Uludağ Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Tuna Baliç, İngilizce biliyor.

Share.

About Author

Leave A Reply