CLK Boğaziçi Elektrik Arapça çağrı merkezi hizmetini başlattı

0

Yabancı abone sayısı 25.8 bini aşan CLK Boğaziçi Elektrik, 444 6 255 numaralı çağrı hattında İngilizce’nin ardından Arapça da hizmet vermeye başladı. Günde yaklaşık 20 Arapça çağrı aldıklarını kaydeden CLK Boğaziçi Elektrik Müşteri Operasyonları Direktörü Oktay Hanay, söz konusu uygulamayı gelecekte sayıları 13 olan işletme merkezlerine de yaymayı hedeflediklerini söyledi

Dünyanın önde gelen metropolleri arasında yer alan ve milyar dolarlık yatırımlarla cazibe merkezi haline gelen İstanbul’da ‘yabancı’ların sayısı da her geçen gün artıyor. Ortadoğu ülkelerinden gelen birçok vatandaşa ev sahipliği yapan İstanbul’da Suriyeli göçmenlerin sayısındaki artış sağlık, inşaat, telekom ve ulaşım sektörlerinin yanı sıra enerji şirketlerini de harekete geçirdi.

4.2 milyon abonesiyle Türkiye’nin en büyük perakende elektrik satış şirketi olan CLK Boğaziçi Elektrik, yabancı uyruklu abonelerinin taleplerine daha hızlı cevap verebilmek için telefon üzerinden sağladığı hizmetlerini geliştirme kararı aldı. Şirket, 444 6 255 numaralı CLK Boğaziçi Elektrik Çağrı Hattı’nda İngilizce’nin ardından sayıları hızla artan Ortadoğulu ülke vatandaşlarına yönelik Arapça dil desteği uygulamasına geçildi.

 

CLK Boğaziçi Elektrik Müşteri Operasyonları Direktörü Oktay Hanay, şirketin 444 6 255 numaralı çağrı hattında İngilizce’nin yanı sıra Arapça dil seçeneği uygulamasına iki hafta önce başladıklarını, burada günlük 20 çağrı aldıklarını ifade etti. Yeni hizmetin sayıları hızla artan Ortadoğulu müşterilerinde memnuniyet yarattığına dikkat çeken Hanay, “İstanbul’da yaşamak isteyip gayrimenkule yatırım yapan ve Suriye’den buraya göçen insanların sayısı arttı. Elektrik hizmeti almak isteyip Arapça konuşan insanlar bize ulaştıklarında dertlerini anlatmakta zorluk yaşıyorlardı. Çağrı hattımıza İngilizce’den sonra Arapça dil seçeneğini eklememizle burada daha hızlı hizmet vermenin önünü açtık” ifadelerini kullandı.

Arapça dil seçeneğinin kullanımının ilk etapta elektrik aboneliği başlatma ve fatura hakkında bilgi almaya yönelik kullanıldığına dikkat çeken Oktay Hanay, gelen taleple birlikte yabancı dil hizmetinin yakın zamanda sayıları 13 olan işletme müdürlüklerinde de hayata geçirilmek için çalışmalara başladıklarını ifade etti.

TOPLAM YABANCI ABONENİN YARISI ORTADOĞULU

CLK Boğaziçi Elektrik istatistiklerine göre şirketin toplam 25 bin 854 olan yabancı abone sayısının yarısını Ortadoğu ülkelerinin vatandaşları oluşturuyor. Şirket tarafından açıklanan Gayrimenkulün Enerjisi Raporu’nda da ortaya çıkan sonuçlara göre 2016’nın ilk 6 ayında İstanbul’un Avrupa Yakası’nda oturumcu ve işletmeci olarak elektrik aboneliği başlatan Suriyeli aile sayısı geçen yıla göre yüzde 727 artarak 7 bin 117 oldu. Sadece İstanbul’un Avrupa Yakası’nda elektrik aboneliği üzerine kayıtlı bulunan 10 bin 367 Suriyeli aile bulunuyor. Bu da çağrı merkezinde yabancı dil hizmetinin önemini ortaya koyuyor.

Share.

About Author

Leave A Reply