CMC finans yönetimini yeni CFO’su ile güçlendiriyor

0

1465541007_YALKIN_AVCI

Türkiye’nin en büyük dış kaynak çağrı merkezlerinden olan CMC, finansal yönetimini yeni bir atama ile güçlendiriyor. İşletme ve finans yönetimi konularında 14 yıldır çokuluslu şirketlerde deneyim sahibi olan Yalkın Avcı, CMC’nin CFO’su olarak atandı. Yalkın Avcı daha önce Groupon’un EMEA Bölgesi Finans Direktörü olarak görev yapıyordu.

Türkiye’nin en büyük dış kaynak çağrı merkezlerinden olan CMC, finansal yönetimini daha da güçlendiriyor. İşletme ve finans yönetimi konularında 14 yıllık tecrübeye sahip, daha önce Groupon ve PricewaterhouseCoopers gibi çokuluslu şirketlerde çalışmış Yalkın Avcı, CFO unvanı ile CMC’nin finans departmanının başına geçti.

2002 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümü mezuniyetinin ardından PriceWaterhouseCoopers’a katılan Yalkın Avcı, iki senesi Paris’te olmak üzere toplam 9 sene denetim ve danışmanlık alanlarında çalıştı. Perakende ve tüketim malları, endüstriyel ürünler, holding, inşaat ve hizmet sektörlerindeki yerel ve uluslararası firmaların denetimi ve mali raporlaması konularında deneyimli olan Yalkın Avcı, UFRS, ABD’de Genel Kabul Görmüş Muhasebe Standartları, Sermaye Piyasası Kurulu ilkeleri ve konsolide mali tablolar üzerinde uzmanlığa sahiptir.

Yalkın Avcı, 2011-2015 yılları arasında Nasdaq Borsasında hisseleri işlem gören Groupon firmasında, sırasıyla Ortadoğu, Gelişen Pazarlar ve Orta Avrupa bölgelerinden sorumlu üst düzey finans yöneticisi olarak kariyerine devam etti. CMC İletişim ve Çağrı Merkezi Hizmetleri A.Ş’ye katılmadan önceki son görevinde “Groupon Goods” iş biriminin tüm Avrupa finans operasyonlarından sorumlu Bölge Finans Direktörü olarak görev aldı.

 

Share.

About Author

Leave A Reply