COMDATA’DAN 2016’DA 20 MİLYON TL’LİK YATIRIM

0

Bilgi ve iletişim hizmetleri şirketi Callus’ı satın alarak Türkiye’deki yatırımlarına hız veren Comdata Group, Türkiye’deki faaliyetlerini artık “Comdata Türkiye” markası altında yürütecek. Gerçekleştirilen basın buluşmasında marka değişim sürecini ve yatırım planlarını değerlendiren Comdata Group CEO’su Massimo Canturi, 2016’da Türkiye’ye 20 Milyon TL’lik yatırım yapacaklarını belirterek, büyüme hedeflerinin %30 olduğunu açıkladı.

1462870334_ComdataT__rkiyeGenelM__d__r__Bahad__rPekkan_ComdataGroupCEOsuMassimoCanturi__SoldanSa__a_1462870409_Comdata_Turkiye_Logo

İş süreçleri ve dış kaynak hizmet sağlayıcısı Callus’ı satın alarak; Türkiye’ye adım atan ve yatırımlarına hız veren Comdata Group, Türkiye’de büyümesini sürdürüyor. Callus’tan “Comdata Türkiye”ye değişim sürecini bu yıl itibariyle tamamlayan Comdata Group, gerçekleştirdiği basın buluşması ile marka değişim sürecini ve Türkiye’deki planlarını açıkladı. Telekom, enerji, finans ve perakende gibi ekonominin önemli sektörlerine müşteri deneyimi hizmeti sunan Comdata Türkiye, sahip olduğu deneyim ve iş süreçlerine kattığı değer ile müşterilerinin uzun vadeli çözüm ortağı olmayı hedefliyor.

“2016’da 20 milyon TL’lik yatırım yapacağız”

2013’te Türkiye’ye yatırım yapma kararı öncesinde, hem dış kaynak sektörünü hem de çağrı merkezi hizmeti sunan firmaları incelediklerini belirten Comdata Group CEO’su Massimo Canturi, Türkiye pazarına yatırımlarının süreceğini belirterek 2016 yılında Türkiye’ye 20 Milyon TL’lik yatırım yapmayı planladıklarını söyledi. Canturi sözlerine şöyle devam etti: “Ciro ve çalışan sayısı olarak sektörde ilk beş şirket arasında yer alan Callus’ı, başarıları, şirket kültürü ve sunduğu ürün/hizmet portföyü ile Comdata Group’a yakın bir şirket olduğu için tercih ettik. Amacımız Callus’ın gücünü ve pazar konumunu koruyup daha da üst seviyelere taşımak. Bu nedenle 2016’da yaklaşık 20 Milyon TL’lik bir yatırım planlaması yaptık. Yapacağımız bu yatırımla Türkiye’deki pazarımızı %30 oranında büyütmek istiyoruz.”

“Ana amaç call kavramından ayrılmak”

Comdata Türkiye Genel Müdürü Bahadır Pekkan ise Callus’tan Comdata Türkiye’ye geçiş sürecindeki ana amaçlarının şirketi “call/çağrı” kavramından ayırma düşüncesi olduğunun altını çizerek, Comdata Türkiye’nin artık çağrı merkezi olmanın da ötesine geçerek müşterilerinin uzun vadeli çözüm ortağı olmayı hedeflediklerini söyledi.

 

Pekkan sözlerine şöyle devam etti: “Günümüzde iş süreçleri değişiyor ve gelişiyor. Değişen iş süreçlerinde; sektörlerin, verilen hizmetlerin ve iş ortaklarımızın gereksinimleri birbirinden çok farklı. Biz de bu ihtiyaçlar özelinde müşterilerimizin iş yapış şekillerini ve değerlerini benimsiyor, onları müşterileri karşısında en iyi şekilde temsil ediyoruz. ComdataTürkiye olarak, 3000’e yakın çalışanımızla Telekom, Finans, Enerji ve Perakende sektörlerinde en büyük şirketlerin sadece çağrılarını değil; müşteri deneyimini, doküman yönetimini, satış kanallarını emanet ettiği iş ortağı konumundayız. Bu değerlerden ödün vermeyerek ve arkamıza aldığımız Comdata Group’un gücüyle müşterilerimiz için en büyük çözüm ortağı olmayı hedefliyoruz. Bu yeni dönemde global gücümüz, uzmanlığımız ve iş süreçlerine kattığımız değerle birlikte değişimin öncüsü olup iş ortaklarımızı geleceğe güçlü bir şekilde taşıyacağız.”

Share.

About Author

Leave A Reply