Muhtarlar Elektrik Sorunlarını Sosyal Medya Üzerinden İletecek

0

fft256_mf20448096

Tokat’ta elektrikle ilgili problemler sosyal medya üzerinden ilgili firmaya iletilebilecek. ÇEDAŞ Tokat İl İşletme Müdürlüğü yetkilileri, Tokat Muhtarlar Derneği üyeleri ile bir araya gelerek saha, tesis ve teknoloji yatırımları hakkında bilgi verdi. ÇEDAŞ’ın paydaşları ile ilişkilerini güçlendirmek ve muhtarlarla olan iletişimi artırmak için ÇEDAŞ Alo 186 Çağrı Merkezi bünyesinde ‘Acil Muhtar Hattı’nın devreye alındığını ifade eden ÇEDAŞ Tokat İl İşletme Müdürü Akif Ertüzün, “Tokat’taki muhtarlarımızın elektrik dağıtımında karşılaştığı sorunlar ile talep ve önerilerini bizlere daha hızlı iletebilmeleri için bir süre önce ÇEDAŞ Alo 186 Çağrı Merkezi bünyesinde oluşturduğumuz Acil Muhtar Hattı’nı muhtarlarımızın hizmetine sunduk. Bu sayede muhtarlarımız çağrı merkezini aradıklarında onlara ayrıcalık tanınıyor ve sisteme erişim kolaylığı sağlanıyor. Bu çalışma ile Tokat il merkezindeki mahalle muhtarlarının tamamının iletişim bilgileri sisteme dâhil edildi. Verilerine ulaşılan köy muhtarlarının da sisteme dahil edilme işlemini hızlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Ayrıca Tokat merkez mahalle muhtarlarının tamamı ve ÇEDAŞ yetkililerinin katılımıyla oluşturduğumuz WhatsApp Muhtar Grubu sayesinde, muhtarlarımızın enerji ile ilgili yaşadıkları sorunları ve talepleri bizlere hızlı bir şekilde ulaştırmalarını sağlamış olduk. WhatsApp grubu üzerinden muhtarlarımız tarafından yazılı, sesli ve görüntülü olarak bildirilen şikâyet ve talepler ekiplerimiz tarafından kısa süre içerisinde değerlendirilerek çözüme kavuşturuluyor” ifadesini kullandı.

Tokat’a 145,2 milyon liralık yatırım yapılacak

ÇEDAŞ’ın 2011-2015 yılları içerisinde Tokat’a 76 milyon TL yatırım yaptığını hatırlatan Ertüzün, 2016-2020 yılı uygulama dönemi için ise Tokat’a 145,2 milyon TL yatırım yapmayı planladıklarını kaydetti. Tokat’a 2016 yılı içerisinde ve 2017 yılında yapılması planlanan yatırımlar hakkında da bilgiler veren ÇEDAŞ Tokat İl İşletme Müdürü Muhammed Akif Ertüzün, şöyle konuştu: “Toplamda 34 proje ile Tokat ili ve ilçelerinde 3,5 milyon TL yeraltı şebekesi yatırımı, 3 milyon TL dağıtım merkezi ve enerji nakil hattı yenileme yatırımı, 5 milyon TL köy şebekesi yenileme yatırımı, 4,5 milyon TL küçük ek tesis yatırımları, 8,5 milyon TL teknolojik ve diğer yatırımlar olmak üzere toplamda 24,5 milyon TL yatırım gerçekleştirildi. 2017 yılında ise 9 milyon TL köy şebekesi yenileme yatırımı, 8 milyon TL köy gruplarına ait enerji nakil hattı yenileme yatırımı, 1 milyon TL aydınlatma yatırımı, 2 milyon TL dağıtım merkezi yenileme yatırımı, 2,5 milyon TL küçük ek tesisler yatırımları, 6,5 milyon TL teknolojik ve diğer yatırımlar olmak üzere toplamda 29 milyon TL yatırım yapılması planlanmakta.”

En az elektrik kesintisi ÇEDAŞ’ta

Toplantıda Enerji Piyasası Düzenleme ve Denetleme Kurumu (EPDK) tarafından hazırlanan “Elektrik Piyasası 2015 Yılı Piyasa Gelişme Raporu” ile ilgili verileri de paylaşan Ertüzün, “EPDK verilerine göre ÇEDAŞ Türkiye genelinde en az elektrik kesintisi yapan dağıtım şirketi olarak kayıtlara geçti. Sivas, Tokat ve Yozgat bölgesinde 900 bin aboneye hizmet veren ÇEDAŞ, abone başına yıllık ortalama 4.4 adet kesinti ile 21 dağıtım bölgesi arasında en az bildirimli ve bildirimsiz kesinti yapan şirket unvanını sahip oldu” diye konuştu.

 

Kaynak: www.milliyet.com.tr

 

 

Share.

About Author

Leave A Reply