QlikView Türkiye markası BI Technology oldu

0

QlikView Türkiye,  2009 yılından bugüne kadar Qlik şirketinin Türkiye’deki tek distribütörü olarak gösterdiği faaliyetlere BI Technology marka adı altında devam edecek. 

İş zekası çözümleri deyince ilk akla gelen isimlerden biri olan ve bu alanda 20 yıllık bilgi birikimi ve deneyime sahip olan BI Technology, 2012 yılından bu yana pazarda QlikView Türkiye marka adıyla faaliyetlerini sürdürüyor. Qlik şirketinin Türkiye’deki tek distribütörü olması  ve sadece Qlik çözümünü pazara sunmasından dolayı QlikView Türkiye marka adını kullanan şirket, bundan böyle BI Technology markasıyla anılacak . Bununla birlikte şirket, Qlik şirketinin Türkiye’deki tek distribütörü olarak faaliyetlerine aynı şekilde devam edecek.

Bu değişikliğin arkasında; Qlik şirketinin son yıllardaki hızlı büyümesi, buna bağlı olarak yeniden yapılanması ve gelişen stratejilerine uygun olarak BI Technology’nin global pazarda sadece QlikView ve Qlik Sense platformlarının merkezde olduğu sektörel ve harita, sosyal medya, büyük veri uygulamaları gibi  fonksiyonel tamamlayıcı ürünlerin farklı global firmalar tarafından pazara sürülmesi ve 20 yıllık iş zekası deneyimine sahip olan BI Technology’nin bu firmaların da temsilciliğini yapması etkili oldu.

BI Technology’nin yeniden pazarda eski adıyla yer almasını sağlayacak bu gelişme ile birlikte şirketin iş ortakları ve müşterileri tüm çözümlere www.bitechnology.com adresinden ulaşabilecek.

 

Share.

About Author

Leave A Reply