‘Sesli İmza’ ve ‘Sesli Yönlendirme’ İlk Kez Bir Arada

0

TEB, bireysel bankacılık müşterilerinin telefon bankacılığı işlemlerini daha hızlı ve kolay hale getiren ‘Sesli İmza’ teknolojisini ‘Sesli Yönlendirme’ ile bir arada sunarak yeni bir ilke daha imza attı.

teb-manset

Türk Ekonomi Bankası (TEB), talep edilen işlemin birkaç kelime söylenmesiyle gerçekleştirilmesine imkân veren ‘Sesli Yönlendirme’ (Call Steering) teknolojisiyle ‘Sesli İmza’ teknolojisini kullanıma sunan ilk banka oldu. Nisan ayı itibarıyla sesli imza teknolojisini hayata geçiren TEB Müşteri Etkileşim Merkezi, müşterilerine sunduğu hizmetleri çok daha hızlı ve kolay hale getiriyor. Kişisel bilgiler yerine müşteri sesiyle işlem yapılmasına imkân veren Sesli İmza, TEB Telefon Şubesi aranarak ‘Sesli Yönlendirme’ adımından oluşturulabiliyor. SMS bilgilendirmesiyle güvenlik adımlarını en üst seviyeye çıkaran uygulama, isteğe bağlı olarak bireysel bankacılık müşterilerinin hizmetine sunuluyor.

gokhanmendi-k

Teknolojiyi kullanarak müşterilerinin hayatlarını ve bankacılık işlemlerini kolaylaştırdıklarını belirten TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, “Telefon Şubesi aranarak oluşturulan Sesli İmza, Sesli Yönlendirme ile entegre olarak, kullanıcı dışarıda sesli ortamda dahi olsa kolaylıkla işlem yapmaya olanak veren bir teknolojik uygulama” dedi.

Sesli Yönlendirme ve Sesli İmza teknolojilerini, ses ve iletişim teknolojileri, çağrı merkezi uygulamaları ve müşteri hizmetleri otomasyonu alanında faaliyet gösteren ileri teknoloji şirketi SESTEK ile birlikte geliştirdiklerini belirten Mendi, “Bireysel Bankacılık müşterilerimiz sadece üç kez ‘TEB Sesli İmzamı kullanmak istiyorum’ cümlesini tekrarlayarak seslerini sisteme tanımlayabiliyor. Böylece çağrı merkezini tekrar aradıklarında güvenlik sorularına cevap vermek, kişisel bilgi paylaşmak ve şifre hatırlamak zorunda kalmadan işlemlerini güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyorlar. Banka olarak önümüzdeki süreçte de Müşteri Etkileşim Merkezimiz’in verdiği hizmet ve ürünlerin sayısını artırmayı, hizmet kalitesini sürdürülebilir olarak geliştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Share.

About Author

Leave A Reply