TELEPERFORMANCE BAYRAĞI SÜPHAN’IN ZİRVESİNDE DALGALANDI

0

Teleperformans çalışanlarından Koral Koral, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde gerçekleşen, çeşitli ülkelerden 155 dağcının katıldığı Barış Tırmanışı’nda Teleperformance bayrağını Süphan Dağı Zirvesi’ne taşıdı.

tp-zirve-thumb

Bitlis Adilcevaz ilçesinden günün erken saatlerinde yola çıkan dağcılar 4 bin 058 m’lik rakıma sahip Süphan Dağı’na tırmandılar. 1984 İstanbul doğumlu olan Koral, Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar Teknoloji ve Programlama bölümünü bitirdikten sonra TUBITAK Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Enstitüsü’nde stajını tamamladı. Ardından İsveç Blekinge Institute of Technology’de Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği eğitimi alan Koral, Mart 2014’ten bugüne  Teleperformance bünyesinde dünyanın önde gelen bilişim firmalarından biri için teknik destek hizmeti sunuyor.

Koral, kendisi için dağcılığın ne anlama geldiğini şu sözlerle ifade ediyor: “Dağcılık bir hevesten çok daha farklıdır, ama temelde bir defa doğaya çıkarsınız, sonra gerisi ya gelir ya gelmez. Zirveden bakınca pek de kolay vazgeçilebilir bir spor değildir. Belirtmem gerekir ki, dağcılık için çok fazla bilgi kondisyon ve kendini bilmeyi gerektirir. Başlangıcı benim için doğal olarak televizyondu. Sonrasında televizyon başında oturmaktansa, gidip görmeyi tercih ettim. Ama zirveyi başarı ile yapabilmek uzun bir sürecin sonucudur.”

Zirve-2

Share.

About Author

Leave A Reply