Türk Telekom Online Hizmetlerde “Parmak İzi” Teknolojisi

0

Türk Telekom Online Hizmet Merkezi,  müşterilerinin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Türk Telekom müşterileri, parmak izi (Touch ID) özellikli iPhone cihazları üzerinden Online Hizmet Merkezi’ne sadece parmak izi kullanarak giriş yapabiliyor.

turktelekom-parmakizi

Türk Telekom, parmak izi uygulamasıyla müşterilerinin hayatını kolaylaştıran hizmetlerine bir yenisini ekledi. Türk Telekom müşterileri bu uygulama sayesinde Online Hizmet Merkezi’ne (OHM) parola gerekmeksizin yalnızca parmak iziyle giriş yapabiliyor. Apple Store’dan kolayca indirilebilen uygulama ile OHM’ye giriş yapabilmek için bir kereye mahsus aktivasyon yapmak yeterli oluyor.

Aktivasyon, parmak izi (Touch ID) özellikli iPhone cihazlar (5s, 6 ve 6 Plus) üzerinden Online Hizmet Merkezi’ne giriş yapılarak gerçekleştiriliyor. Parmak izi bilgileri, şirket sistemlerine iletilmeyip sadece cihazda saklanıyor. Telefonda birden fazla parmak izi tanımlı ise, tüm tanımlı parmak izleri ile giriş yapılabiliyor.

 orcun onat2

Kişiye özel ve unutma riski olmayan parmak izi ile giriş teknolojisinin, müşterilerine güvenliğin yanı sıra daha birçok kolaylık sağladığını ifade eden TTNET Bireysel Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Orçun Onat “Türk Telekom Grubu olarak müşteri odaklı yaklaşımımızı yönetimini yaptığımız tüm kanallarda uygulayarak, kullanıcı dostu ürün ve servisler tasarlama hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz. Yakın dönemde en büyük hedefimiz; Türk Telekom Grubu müşterilerini, ortak bakış açısı ile hazırlanmış rekabette fark yaratacak yeni mobil içeriklerle buluştururken, sektörün en yenilikçi uygulamaları ile müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırmaktır. Bu stratejimize en güzel örnek olarak yakın zamanda Türk Telekom mobil uygulamamız için devreye aldığımız parmak izi teknolojimizi örnek verebilirim. Bu yenilikçi uygulamamızla akıllı telefon kullanan müşterilerimize çok daha hızlı, çok daha kullanıcı dostu ve çok daha güvenilir bir alt yapıyla online işlemlerimize erişim fırsatı sağlıyoruz” diye konuştu.

Share.

About Author

Leave A Reply