UNIQ HİZMET GELİŞİM AKADEMİSİ’NDEN 3 YILDA 800 KİŞİ MEZUN OLDU

0

Uniq’in çağrı merkezlerine özel oluşturduğu beş akademiden biri olan, müşteri memnuniyeti ve bağlılığını artırma konusunda eğitim veren “Hizmet Gelişim Akademisi” 3 yılda farklı sektörlerden 800 kişiyi mezun etti.

 THUMB

Sektördeki gelişmeleri yakından takip ederek, kurumların ihtiyaç ve beklentilerine göre Akademi programları hazırlayan UNIQ, çağrı merkezi deneyimli eğitmen kadrosu ile çağrı merkezlerinin hizmet kalitesini artırmaya devam ediyor. Kurumların müşteri memnuniyet çalışmalarındaki verimi artırmak amacıyla 5 farklı alanda akademiler oluşturan UNIQ, bunlardan biri olan “Hizmet Gelişim Akademisi (HGA)” programı ile müşteri temsilcilerine ortak bir hizmet kültürü benimsetmeyi, iletişim tekniklerini profesyonelce kullanmayı ve böylece müşteri memnuniyeti ve bağımlılığı artırmayı amaçlıyor.

aysegul-acikgoz-b

HGA ile Ortak Hizmet Kültürü Benimseniyor

UNIQ’in hazırladığı “Hizmet Gelişim Akademisi”, Telefonda Profesyonel İletişim Teknikleri, Eşsiz Müşteri Deneyimi Yaratma, Hizmet Kültürü Atölye Çalışması ve Bireysel Takip / Geri Bildirimler olmak üzere 4 aşamadan oluşuyor. Program sonrasında çalışanlar, ortak bir hizmet kültürü benimseyerek profesyonel iletişim tekniklerini en iyi şekilde kullanmayı öğreniyor. Ayrıca program, müşterilerin istek ve beklentilerini anlama ve onların ihtiyaçları doğrultusunda çözüm önerileri üretme ve beklentilerin üzerinde hizmet verme gibi becerileri de kazanmalarını sağlıyor.

 

Eğitimler sonrası yapılan ölçümler ve KPI değerlendirme raporlarına göre HGA programı alan kurumlardaki müşteri temsilcilerinin; zorlu durumlarla daha kolay ve daha doğru bir şekilde başa çıktığı, duygu ve stres kontrolünü çok daha iyi yapabildikleri, çözüm üretmekten mutlu oldukları için bu mutluluğu müşteriye de yansıttıkları, işlerinde daha etkin rol aldıkları ve sorunlara çözümcü yaklaştıkları tespit edildi

 

800 HGA Mezunu

Doğuş Otomotiv, Aktifbank, Volkswagen Doğuş Finans (Vdf), Pronet ve sahibinden.com gibi farklı sektörlerde yer alan kurumlara HGA programını uygulayan UNIQ, 3 yılda 800 kişiyi bu akademiden mezun etti.

Kuruma özel hizmet kültürünün çalışanlar tarafından benimsenmesi ve kurum değerlerinin müşteriye doğru bir biçimde yansıtılması gerekliliğine vurgu yapan UNIQ Eğitim ve Danışmanlık Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül Açıkgöz, bugünün rekabet ortamında müşteri memnuniyetinde fark yaratan bir müşteri hizmetleri sunmanın çok önemli olduğunu ve bu nedenle “Hizmet Gelişim Akademisi”ni geliştirdiklerini belirtti.

Share.

About Author

Leave A Reply