VODAFONE’A ISO 10002 ULUSLARARASI MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ SERTİFİKASI

0

Vodafone Türkiye uluslararası bağımsız denetleme ve belgelendirme kuruluşu Bureau Veritas tarafından yapılan denetimler sonucunda, müşteri memnuniyeti alanında uluslararası standart olarak kabul edilen ISO 10002 Bireysel ve Kurumsal Müşteri Şikayetleri Yönetimi Sertifikası almaya hak kazandı.

Vodafone sertifika_thumb

ISO 10002, müşterileri nezdinde farklılık yaratmak isteyen, müşterilerinin görüş ve düşüncelerine önem veren ve bu görüşleri mümkün olduğunca sürekli gelişme amacıyla kullanan kuruluşlar için bu özelliklerini gösterebilmek ve ispatlamak amacıyla geliştirilmiş bir standart olarak tanımlanıyor.

 

Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Hakan Çelik, sertifika ile ilgili olarak şunları söyledi: “Vodafone Türkiye olarak, Vodafone Grubu’nun global çaptaki bilgi birikimi ile dünya standartlarını Türkiye’ye taşıma ve kullanıcı standartlarını yükseltme misyonuyla, müşterilerimizden aldığımız geri bildirimleri temel ilkelere bağlı olarak yönetmeyi benimsiyoruz. Bu bakış açısı, müşterilerimizin beklentilerini doğru analiz ederek, bu beklentileri tam olarak karşılayacak ürün ve hizmetler geliştirmeyi gerektiriyor. Müşteri odaklı olmanın en önemli bileşeninin müşteri tatminini sağlamak olduğuna inanıyoruz. Bunun yolu ise müşterilerin ihtiyaçlarına en mükemmel ve hızlı şekilde cevap vererek olacaktır. Abonelerimiz için değer yaratma vizyonumuz çerçevesinde, bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de kararlı şekilde inovasyon geliştireceğimiz faaliyetlerimize, bu bilinçle her zamankinden daha güçlü ve güvenle devam ediyoruz. Müşteri memnuniyeti alanında uluslararası standart olarak bilinen ISO 10002 Bireysel ve Kurumsal Müşteri Şikayetlerinin Yönetimi Sertifikası’na hak kazanmış olmamız da hedeflerimiz doğrultusunda doğru adımlarla ilerlediğimizin bir göstergesi.”

Share.

About Author

Leave A Reply